همانطور که همه شما می دانید زندگی ما در این سیاره زیبا بسیار کوتاه است، خوب که نگاه کنیم می بینیم مادر بزرگها و پدربزرگهای ما چقدر زود از دنیا رفتند، گاهی که به پدر بزرگ و مادربزرگم فکر می کنم می بینم چقدر زود و ناباورانه رفتند، حتما شما هم عزیزانی دارید که از دنیا رفته اند، مطمئن باشید روح شادی دارند و زندگی جاودانه رو سپری می کنند. باید یادمون باشه که این شتریه که درِ هر خونه ای می خوابه. مرگ جزئی از زندگیه و در واقع یه تولد دوباره است. همیشه میگم در مرگ و جدایی این دوری و نبودن اون عزیز از دست رفته است کخ خیلی اذیت کننده است، با اینکه می دونیم روحش به ملکوت اعلی پیوسته، به جایی که از اونجا اومده بوده اما تحمل دوری و فراغ بسیار سخت و طاقت فرساست. همه اینها رو گفتم تا بگم که باید قدر این زندگی کوتاه رو بدونیم و تا میتونیم تلاش کنیم که اثری خوب و ماندگار به جا بزاریم. در خودشناسی و خداشناسی بکوشیم و روحمون رو ارزشمند و متعالی کنیم. باعث شادی مردم بشیم، خدمت عاشقانه به مردم جزئی از اهدافمون تو این زندگی کوتاه باشه. گاهی به این شعر خیام فکر می کنم:
در کارگه کوزه گری رفتم دوش
دیدم دوهزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
تنها چیزی که ماندگار خواهد بود خوبیها و کارهایی هست که بجا می گذاریم. یاد نیکو، کار نیکو و عمر نیکو چیزهایی هستند که به یادگار می مانند. تا حالا شده کتابی خوانده باشید که نویسنده اش از دنیا رفته باشه، یا فیلمی دیده باشید که بازیگر یا کارگردانش در قید حیات نباشه، این همه دوبلور توانمند و خوش صدا که می شناسید و از بین ما رفتند و فقط آثار و برکاتشون و یاد و خاطره آنها باقی مانده، فکر کردن به همه اینها باعث میشه تا بهتر زندگی کنیم، با هدف و با معنا زندگی کنیم، قدر زمانمون و عمر گرانبها رو بدونیم و سعی کنیم کارهای باارزشی انجام بدیم. هر کسی کارش هرچی که هست اون رو به خوبی هر چه تمامتر انجام بده، چه دوستش داره چه نداره، اینکه تصمیم بگیره در هر زمانی و هر کاری بهترینِ خودش رو به نمایش بگذاره و مطمئن باشه تاثیر خوبی داره.
پیشنهاد می کنم همین الان اسم افراد تاثیر گذار در زندگیتون رو لیست کنید، کتابهای تاثیر گذار و فیلمهای تاثیر گذار و خالقان اونها رو لیست کنید، اصلا هر کسی که تو زندگی شما تاثیر مثبت داشته، توی این لیست بنویسید. حتی گاهی ممکنه یک نفر با کار بدش در زندگی شما یه تاثیر خوب گذاشته باشه، اسم اون شخص رو هم در لیستتون بنویسید. حالا از همشون تشکر کنید. میتونید از اونهایی که زنده هستند حضوری یا با پیامی تشکر کنید و بگید که خوشحال هستید که حضور اونها و تاثیرشون رو در زندگیتون دارید. سعی کنید تا شما هم بتونید توی لیست عده ای جا بگیرید و در زندگی اونها تاثیرگذار باشید. یادمون باشه این غافله عمر عجب می گذرد.
متشکرم، مهربونی خدا همراهتون، بادلی هستم شیدا بادلی

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *