ماکس پلانک فیزیکدان و برنده جایزه نوبل می گوید:« تمام مواد از نیروی خالصی بوجود آمده اند که تمام ذرات ریز اتمی را در کنار هم قرار می دهد. ما می توانیم این نیرو را هوشیاری یا هوش برتر بنامیم. هوش برتری که ذات تمامی مواد است.»
پروفسور وین دایر، نویسنده ،روانشناس و معلم معنوی عقیده دارد این نیروی نادیدنی و هوش برتر در تمامی چیزها و همه انسان ها وجود دارد و آن نیرو است که بازی زندگی را رغم می زند، این جهان را در تعادلی شگرف قرار می دهد و هر ثانیه و هر روز معجزه می آفریند. زندگی چیزی بیشتر از موضوعات منطقی و فیزیکی است. ذهن خود را به گونه ای پرورش دهید که بر روی هر چیزی و هر احتمالی باز باشد و در عین حال به هیچ چیز وابسته نباشد.
در قرآن کریم خداوند می فرماید: از روح خودم در شما دمیدم . همچنین می فرماید: من از رگ گردن به شما نزدیکترم. و این همان نیروی نادیدنی و هوش برتری است که جسم ما نیست. چیزی که همیشه در ما وجود دارد بدون هیچ تغییری، وقتی نوزاد هستیم، کودک ، نوجوان، میانسال و کهنسال هستیم باز هم این نیروی نادیدنی در ما، ما را تشکیل می دهد. لحظه ای به خودتان فکر کنید. در ده سال گذشته جسم شما کاملا تغییر کرده اما آیا شما خود را تغییر یافته می بینید. نه . ما همان انسانیم. فقط سلولهای ما تغییر کرده اند.آن نیروی نادیدنیِ وجود ما که روح می نامیم وجود اصلی ماست. آن که خداوند می گوید نمی میرد و زنده ابدی است و در قیامت محشور می شود. می گوید از خودم در شما دمیدم. از روح خودم. و این دلیل خلافت انسان در زمین است. انسانی که توانایی فکر کردن دارد و بر همه موجودات این کره خاکی برتری.
بودا معلم معنوی و رهبر هندوها می گوید:« اگر ما در شکفتن یک گل معجزه ببینیم آنگاه زندگی مان برای همیشه تغییر می کند.»
شما چه نظری دارید؟ به نظر شما کل زندگی معجزه هست یا نه؟
من همه زندگی را شبیه یک معجزه می بینم. خصوصا خصوصا وقتی مادر شدم، متولد شدن یک انسان برایم بزرگترین معجزه خلقت بود. اگر بگویم ایمانم بعد از مادر شدنم به خداوند و حضور و وجودش بیشتر شده دروغ نگفته ام. این همه نظم و تعادل مگر می تواند اتفاقی باشد؟
به معجزه زندگی خوش آمدید. فرصت زندگی رو غنیمت بشمرید.
متشکرم. مهربونی خدا همراهتون. بادلی هستم شیدا بادلی

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *