روانشناس: ما بعضی وقتها راه سخت رو انتخاب می کنیم چون فکر می کنیم زمانی کار مهمی کردیم که راه سخت رو رد کرده باشیم. می خواهیم خودمون رو مجازات کنیم اما چرا؟ چرا راه آسون رو انتخاب نکنیم؟مشکلش چیه؟ مخصوصا وقتی برای راه سخت آماده نیستیم، مثل کوه نوردی بدون آمادگی.
روانشناس: ۵ نفری که از همه بهت نزدیکتر هستند چه کسانی هستند؟ آزمایش مهمی هست که نشون میده در کل زندگی هر آدمی حدود ۱۵۰ نفر وجود دارند که مهم هستند و بیشتر باهاشون ارتباط داره. برش بعدی ۵۰ نفری هستند که برای شام به خونت دعوتشون می کنی، بعد ۱۵ نفری که وقتی نیاز داری باهاشون هستی و ۵ نفر بعدی کسانی هستند که اونها دنیای تو هستند، دایره داخلی تو. باهاشون خیلی راحتی، یه جور رهایی و آرامش. در کنار اونها حالت خوبه و حس خوبی داری.
روانشناس: ۵ نفر تو کیا هستن؟ این ۵ نفر می تونن بسته به شرایط تغییر کنند. چه حسی داری وقتی با اونها هستی؟ در مقایسه با نفر ششم بگو چه حسی داری؟
مطالب بالا بخشی از دیالوگهای فیلم زندگی عزیز ساخت کشور هندوستان هست. فیلم خوبیه و توصیه می کنم اگه وقت داشتید حتما ببینید. گاهی اوقات در ناخودآگاهمون چیزهایی هست که تصمیمات ما رو در زندگی رغم می زنه، بدون اینکه ما بدونیم چرا داریم اینجوری رفتار می کنیم یا تصمیم می گیریم. طرحواره های اشتباهی که در کودکی بوجود آمدند و در لایه های زیرین وجودمون دفن شدند، و بدون آگاهی ما بر روی همه زندگی ما سایه انداختن و رفتارها و تصمیمات ما رو شکل می دهند. این فیلم به درمان این طرحواره ها اشاره داره و خیلی خوب توانسته رابطه بین روانشناس و بیمار رو نشون بده. می تونید با دیدن این فیلم خودتون رو بررسی کرده و بیشتر بشناسید. متشکرم. مهربونی خدا همراهتون، بادلی هستم شیدا بادلی.

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *