به یاد دارم در زمان نوجوانی ام پدرم هر روز برای نماز صبح بیدارمان می کرد، من همیشه به سختی بیدار می شدم اما او نیز دست بردار نبود و اصرار می کرد تا بلند شوم حتی گاهی قلقلکم می داد و بالاخره موفق می شد. عادت کرده بودم قبل از اینکه بیدارم کند خواب ببینم در حال نماز خواندن هستم و هنگامی که او بیدارم می کرد به او می گفتم همین الان نمازم را خوانده ام. او نیز باور نمی کرد و اصرار می کرد تا حتما بلند شوم و نماز صبح بخوانم . اکنون که به آن روزها فکر می کنم می بینم پیام هایی در این کارش نهفته بود. مهمترین پیام این بود که به من اهمیت می داد و دوست داشت دخترش از غافله عبادت خالق آفرینش جا نماند، شاید آن روزها نمی توانستم باور کنم چقدر دوستم دارد، او می دانست اگر هرروز با یاد خدا و درخواست و سپاسگزاری از او روزم را آغاز کنم موفق تر خواهم بود، اکنون که در پایان دهه سی زندگی ام هستم، با عشق فراوان روزهایم را با تشکر از خالقم آغاز می کنم و خوشحالم که به من اجازه زندگی کردن داده است. به شاگردانم نیز تاکید می کنم که هر روزتان را با یاد خالق هستی و با سپاسگزاری از او و درخواست چیزهای تازه و جدید شروع کنید. در هر دین و آیینی که باشید یا حتی اگر پیرو هیچ دینی نیستید به نیروی برتر هستی و یگانه خالق این جهان ایمان داشته باشید و بدانید نیرویی عظیم همواره از شما حمایت خواهد کرد. برای همه کارهایتان از او درخواست کنید و اگر ایمان داشته باشید که یاریتان می کند یاری خواهید شد. بارها شده که دوستانم دلیل ریسک پذیری ما را پرسیده اند و هر بار پاسخ شنیده اند : اعتماد به خالق هستی که قول داده اگر بخواهم اجابت می کند. ادعونی استجب لکم. اعتماد به خالق هستی از ایمانِ قوی می آید. اگر قلبا ایمان داشته باشی که قویترین نیروی هستی به کمکت می آید و اعتماد کنی، قطعا در هر مسیری که هستی موفق خواهی شد. او ما را آفریده و قول داده اگر درخواست کنیم خواسته هایمان را برآورده می کند. البته این به این معنا نیست که بنشینی و کاری نکنی و منتظر اجابت خواسته هایت باشی. تو قدمهایت را بردار، دست روی دست نگذار و تلاش کن، با اعتماد و ایمان به بزرگترین نیروی هستی و یگانه خالق هستی.
آنوقت می بینی که چطور راهها برایت باز می شود و به راحتی به خواسته ات می رسی. اگر نشد، اگر خواستی و درخواست کردی و نشد، باز هم اعتماد کن، شاید برایت خوب نبوده، شاید چیز بهتری در راه است. صبر کن و ناامید نشو. این روزها ناامیدی زیاد شده، کسی به آینده امیدی ندارد، سخنان افراد زیادی را شنیده ام که آینده روشنی نمی بینند، نه برای خود و خانواده شان و نه حتی برای کشور ایران. می دانم این روزها اکثر ایرانیان درگیر مشکلات مالی، بیکاری و … هستند اما خداوند بزرگتر از هر چیزی است. هیچ چیزی ماندگار نیست و همه چیز تغییر می کند.
هر روز را با یاد خدا و اعتماد به او و درخواست از او آغاز می کنیم و با انتظار یاری او قدمهایمان را استوارتر برمی داریم تا پاسخ تلاشهایمان از راه برسد.
مهربونی خدا همراهتون

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *