هر روز نعمتی است که خداوند به ما هدیه می دهد، فرصتی برای بودن، تلاش کردن، درخشیدن و خوشبخت بودن. اگر سحر خیز هستید هر روز صبح اول وقت خداوند هدیه ای به شما می دهد و آن تماشای طلوع آفتاب است. هر جا که باشید فرقی نمی کند.هنگام طلوع خورشید کافی است فقط به آسمان نگاه کنید.آرام آرام آسمان شب به روشنی می رود و گاهی که غرق در نیایش و سپاسگزاری از خالق یکتا هستی سرت را که بالا می گیری به سوی آسمان می بینی روشن تر از همیشه است. تمام این لحظات پر است از سکوت و شکرگزاری خالصانه. به راستی چه هدیه ای زیباتر از تماشای این تغییر آرام به سوی نور و روشنایی. اگر چشم انداز محل زندگیتان کوه ها باشند یا چشم انداز خوبی داشته باشید این زیبایی را بیشتر می بینید و درک می کنید. اما اگر نه، کافی است فقط از پنجره اتاقتان آسمان را بینید.
جدا شدن از تختخواب گرم و نرم خصوصا در فصل سرما راحت نیست، اما به شوق دریافت هدیه هر روزتان، که اجازه حضور دوباره در این کره خاکی و فرصتی نو برای زندگیست، از جا بلند شوید و برای دریافت هدیه دومتان که دیدن طلوع خورشید و دگرگونی هر روزه جهان هستی است، شور وشوق داشته باشید.
هر روز هنگام اول صبح با خود بگویید: “خداوندا سپاس تو را که یکبار دیگر طلوع خورشید را به من هدیه دادی، قول می دهم هر جا که بروم مهری برسانم حتی با یک لبخند. خداوندا سپاسگزارم که می توانم با چشمانم طلوع خورشید را ببینم، خداوندا سپاسگزارم که سلامت هستم و خانواده خوبی دارم. خداوندا سپاسگزارم برای فرصت دوباره ای که به من دادی تا همه توانم را برای عالی زیستن به کار گیرم. خداوندا با شوق و رغبت به سوی تو آمده ام و با اعتماد و اطمینان امیدم را به تو بسته ام و فهمیدم که خواسته های زیاد من در برابر دارایی و قدرت تو کم و ناچیز است و لطف و بزرگواری تو با تقاضای هیچ کس کم نمی شود و دست تو در بخشش از همه دستها بالاتر است. خداوندا صدایم را بشنو و یاور و پشتیبانم باش و مرا در رسیدن به خواسته هایم یاری کن. خداوندا فضل و بخششت به من ارامش می دهد و احسانت راهنماییم می کند، یاریم کن تا همواره در تمامی مشکلات و گرفتاریها، بدانم خدای بزرگی دارم که حواسش به من هست و مرا به سوی بهترین خیر و صلاحم راهنمایی می کند. خداوندا بابت همه چیز، خوب یا بد سپاسگزارم چرا که تو خوب میدانی چگونه رشدم دهی تا به بالاترین درجه انسانیتم برسم. سپاسگزارم.”
هر روز به خودتان افتخار کنید که خداوند شما را لایق بودنی دوباره می داند. بهترین تلاشتان را برای خوب بودن و خوب زیستن بکار گیرید. مهربان بودن آسان است. فقط کافی است لبخند بزنید و از بودنتان در این دنیا خوشحال باشید. موهبتی بس گران ، که به شما عطا شده است.

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *